Jakimi kryteriami kierować się przy zakupie fotelika?

Jakimi kryteriami kierować się przy zakupie fotelika?

Data dodania:
Kategoria: Motoryzacja
Ocena
0.00

Fotelik Samochodowy – czym się kierować przy wyborze?

Czy fotelik dobiera się tylko do wieku dziecka? Czy można w ciemno kupić model z danej kategorii wagowej, jeśli zna się gabaryty swojej pociechy? Czy do każdego dziecka w określonym wieku będzie pasował ten sam fotelik? Wiek i waga dziecka mówi nam dużo i jest to z pewnością jakiś punkt odniesienia. Nie są to jednak jedyne czynniki, jakie należy brać pod uwagę przy zakupie. Liczy się jeszcze indywidualna budowa ciała (dopasowanie szyi do zagłówka, czy długości miejsca na nogi). Warto, aby przy zakupie było obecne dziecko, które z fotelika będzie korzystało.

Wymiary dziecka jako jedne z ważnych wytycznych przy wyborze fotelika do samochodowego

Powinniście uważnie zmierzyć wasze dziecko oraz sprawdzić, jaka jest jego waga. Produkty należące do kategorii fotelików podróżnych wytwarzane są dla dzieci o rozmiarach mieszczących się w określonych ramach. Wiedza na temat wagi oraz wzrostu dziecka ograniczy wasz obszar poszukiwań. Standardowe przedziały wagowe wykorzystywane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do mniej więcej pierwszego roku życia), 9 - 18 kg i do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii instalowane mogą być wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest umocowanie zgodne z kierunkiem jazdy.

Im fotelik lepiej dobrany będzie do rozmiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej oraz bezpieczniej. Pewne jest, że dziecko urośnie. Niezbędne z tej przyczyny będą wymiany fotelików. Nie polecamy nabywania osprzętu zbyt wielkiego z założeniem, że dłużej będzie nam służyć albo używania sprzętu, z jakiego wasze dziecko już wyrosło.

Testy zderzeniowe gwarancją jakości i bezpieczeństwa

Warto swój wzrok skierować w kierunku fotelików, które przeszły testy bezpieczeństwa. Dla niewtajemniczonych testy takie noszą nazwę ADAC. Ocena wytrzymałości fotelika odbywa się na podstawie próby zderzenia czołowego przy prędkości 64 km/h oraz zderzenia bocznego. Oprócz tego kryteriom oceny poddaje się również przebieg pasa i stabilność fotelika w pojeździe. ADAC stosuje 5-stopniową skalę oceny, a więc im fotelik posiada wyższą ocenę, tym jest uznawany za bezpieczniejszy. 

 

Autor artykułu
Mieczysław Maciejewski
Oceń artykuł
Tagi artykułu
Fotelik Samochodowy
Komentarze artykułu
1
Alicja Krajewska

Fotelik ważna rzecz! Dzięki za fajny artykuł, bardzo pomocny.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii