Jak kupić nowoczesną pralkę w dobrej cenie?

Jak kupić nowoczesną pralkę w dobrej cenie?

Data dodania:
Ocena
0.00

Pranie jest ważne i potrzebne. Dobra pralka w ogromnym stopniu może ułatwić życie i zaoszczędzić mnóstwo czasu. Każdy jednak ma swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania. Nie wszyscy urządzenia piorą takie same ilości i nie każdy chce wydać na pralkę fortunę. Nie dla każdego również istotne jest multum programów i funkcji. Poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych rozwiązań, które mogą pomóc w podjęciu decyzji, na jaką konkretnie pralkę się zdecydować.

Tradycyjna pralka ładowana od frontu – kiedy się sprawdzi?

Nowoczesna, najbardziej typowa pralka to ta z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ma ona wiele zalet – dostęp do prania (i jego podgląd) jest nadzwyczaj łatwy, obsługa także. Pralka tego typu może mieć sporo funkcji i programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary oraz powierzchnia robocza na powierzchni pralki. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo typów takich pralek: pod zabudowę bądź wolnostojących, o przeciętnych wymiarach, slim – czyli o zmniejszonej głębokości, kapitalna do mniejszych pomieszczeń, jak również big, czyli o większej niż standardowa pojemności, nawet do kilkunastu kilogramów wsadu. Dla jasności: pralka o uniwersalnych rozmiarach ma około 80 cm wysokości, 60 cm głębokości oraz 60 cm szerokości. Tego typu pralki mają oczywiście swoje wymagania – muszą być na stałe podłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach lub łazienkach.

Idealna do mniejszych pomieszczeń – pralka ładowana od góry

Tam, gdzie nie można zainstalować standardowej pralki oraz przykładowo nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek od frontu, najlepiej jest wybrać inną możliwość, czyli pralkę ładowaną od góry. Ma ona mniejszą szerokość, ale dostęp do prania jest trochę trudniejszy aniżeli w standardowych pralkach. Niemniej takie pralki mogą mieć takie same lub bardzo podobne programy, co ich większe odpowiedniki.

Kiedy zdecydować się na zakup pralkosuszarki? 

Pralkosuszarki to inny poziom wygody. W jednym urządzeniu można skutecznie wyprać, a następnie wysuszyć ubrania oraz inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyjęciu z bębna! Do wyboru są różnorodne formy suszenia, w tym poprzez nagrzewanie bądź z pompą ciepła. Wiele opinii wskazuje, że jeśli nie ma możliwości do postawienia wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej sięgnąć po pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Nieduża i mobilna pralka turystyczna

Nieduża, mobilna i umożliwiająca pranie w niemal każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, bowiem zawiera w sobie dwie komory: do prania i do wirowania odzieży. Trzeba pamiętać, że różnią się one wielkością wsadu. Takie urządzenie możesz wykorzystać przykładowo na urlopie, na działce bądź w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w jakich z rozmaitych względów nie możesz bądź nie chcesz postawić tradycyjnej pralki.

Historia pralek wirnikowych i wirówek 

Hit lat 70. i 80. ubiegłego wieku, marzenie wielu kobiet, super „Frania”! Koniec z praniem ręcznym. To było coś... i nadal jest. Chociaż pralkę wirnikową  skutecznie wyparła pralka bębnowa, nadal wiele osób decyduje się na zakup pralki wirnikowej. Wyróżniają się one niesłychanie prostą konstrukcją i niewielkimi wymiarami, co może być atutem dla osób, które często podróżują. Pralka wirnikowa nie kosztuje dużo i jest tania w utrzymaniu. Jej wadą jest fakt, że trzeba własnoręcznie ją napełniać i opróżniać, a także nie posiada opcji wirowania. Wtedy można sięgnąć po pomoc wirówki, która przeznaczona jest specjalnie do tego zadania. Wolnostojąca wirówka będzie też doskonałym urządzeniem, kiedy zdecydujemy się na pranie ręczne.

Autor artykułu
Kamil Duda
Oceń artykuł
Tagi artykułu
pralki pralki ładowane od frontu pralki ładowane od góry pralkosuszarki pralki turystyczne pralki wirnikowe wirówki
Komentarze artykułu
1
Justyna Jabłońska

Teraz jest taki ogromny wybór, że nie wiadomo na co się zdecydować.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Jak kupić nowoczesną pralkę w dobrej cenie?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 1
Artykuły z tej kategorii