Podstawowe akcesoria, które trzeba kupić przed adopcją psa!

Podstawowe akcesoria, które trzeba kupić przed adopcją psa!

Data dodania:
Kategoria: Flora i Fauna
Ocena
0.00

Chcielibyście adoptować psa ze schroniska? Nie możecie się już doczekać nowego członka rodziny? To wspaniale! Teraz potrzebujecie przygotować się na ten ważny moment w życiu, a następnie cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami z Waszym pupilem! Przede wszystkim należy zakupić podstawowe rzeczy, jak miski do wody i pokarmu, jedzenie, które jest odpowiednie dla psa, legowisko oraz inne akcesoria, które szczegółowo omawiamy w artykule poniżej!

Legowisko dopasowane do potrzeb Twojego pupila!

Podstawową kwestią jest legowisko, na którym psiak będzie odpoczywał i spał. Aktualnie wybór jest rzeczywiście ogromny, zarówno jeżeli chodzi o wymiary, jak i o kolory. Jednakże powinieneś kierować się przede wszystkim tym, aby dobrać rozmiar w taki sposób, ażeby zwierzak mógł się na nim swobodnie położyć. Należałoby także zwrócić uwagę na materiał – lepiej wybierać tworzywa wodoodporne, które swobodnie będzie można oczyścić. Dla starszych psiaków doskonałym rozwiązaniem będzie legowisko ortopedyczne, które będzie dla niego o wiele bardziej wygodne.

Zadbaj o co najmniej 2 miski!

Oprócz miejsca do spania powinno się kupić dwie miski, z czego jedna będzie służyła do pokarmu, a druga do czystej wody. W tym przypadku wielkość psa także ma decydujące znaczenie przy doborze misek. Poza tym, kiedy pies zostanie sam w domu podczas Twojej nieobecności, powinno się wybrać taki rozmiar miski do wody, żeby przez cały ten czas zwierzak miał jej odpowiedni zapas.

Smycz i obroża to podstawowe elementy spacerowe!

Kolejna sprawa to dobór smyczy, obroży albo szelek – wybór należy do Ciebie. Są to niezbędne dodatki podczas spacerów. Smycz oraz obroża albo szelki powinny być przede wszystkim wytrzymałe, oraz pasujące do rozmiaru psa, co zapewni właściwy poziom bezpieczeństwa i kontroli podczas wspólnego spacerowania. Taki zestaw z całą pewnością okaże się przydatny również w przypadku treningu i nauki rozmaitych komend.

Może zdarzyć się, że pies nieoczekiwanie wyrwie się ze smyczy, albowiem czegoś się wystraszy lub zobaczy inne zwierzę, więc warto być przygotowanym na tego typu sytuacje. Z tego powodu należałoby wyposażyć jego obrożę w Twój adres oraz numer telefonu, dzięki czemu znalezienie zagubionego psiaka będzie znacznie łatwiejsze.

Różnorodne zabawki są niezbędne w rozwoju pupila!

Różnego typu zabawki i przysmaki są przede wszystkim zabawą dla Twojego pupila, tym samym powinno się zadbać również o ten aspekt. Zabawki są kapitalne, zwłaszcza dla młodych psów, które mają nadzwyczaj dużo energii oraz dzięki temu mogą ją zredukować nawet w domu. Z kolei przysmaki najczęściej wykorzystywane są do nagradzania psa za konkretne zachowania, a także nauki rozmaitych komend.

Kaganiec dla psa jest obowiązkowym składnikiem!

Jeżeli uważasz, że kaganiec należy mieć tylko w przypadku agresywnych psów, to pozwól, że Ci wyjaśnimy, że nie tylko wtedy! Kaganiec na pysk psa powinien mieć każdy właściciel, bez względu na to, czy jego pupil jest niegroźny, lub agresywny w swoim zachowaniu. Przykładem doskonałym są podróże, w których musisz założyć mu kaganiec. Zdarza się, że wizyty u weterynarza są różne, toteż powinno się mieć przy sobie ten niezbędny produkt!

Autor artykułu
Bazyli Przybylski
Oceń artykuł
Tagi artykułu
legowisko dla psa kagańce obroże smycze dla psów miski dla psów zabawki dla psów
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów