Kiedy rozpocząć poszukiwania kamerzysty ślubnego?

Kiedy rozpocząć poszukiwania kamerzysty ślubnego?

Data dodania:
Kategoria: Rodzina i dzieci
Ocena
0.00

Jeszcze wiele lat temu najważniejszą pamiątką ślubną były filmy nagrywane na stare kasety typu VHS. Nowoczesne filmowanie nie ma jednak z nimi już nic wspólnego. Dziś wykorzystuje się nowoczesne sprzęty, które potrafią uchwycić najlepsze momenty i oddać całą dynamikę wydarzenia. Dobrze wykonany film sprawi, że będziemy wspominać nasz ślub z zapartym tchem. Jak wybrać specjalistę, który będzie odpowiedzialny za uwiecznienie najważniejszego dnia w naszym życiu?

Od czego rozpocząć wybór kamerzysty na ślub i wesele? 

Każdy profesjonalny kamerzysta powinien posiadać swoje portfolio, jakie będzie w stanie zaprezentować. Istnieją rozmaite style i techniki robienia ujęć tak jak i montażu. Najlepiej byłoby obejrzeć portfolio paru kamerzystów, żeby móc porównać ich sposób pracy i wybrać dla siebie odpowiedniego. 

Z jakim wyprzedzeniem podpisać umowę z kamerzystą?

Wszystko oczywiście zależy od tego, jakiej jakości usługi będziecie chcieli oczekiwać. Zasadniczo przyjmuje się, że najlepiej zacząć poszukiwania już rok przed uroczystością. Nie oznacza to, że jeśli rozpoczniecie poszukiwania później, to jesteście na przegranej pozycji. Z całą pewnością ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednak zawężacie sobie pole do manewrowania i narażacie się na wyższe koszty za tego typu usługę.

Jak przedstawić swoje oczekiwania wybranemu kamerzyście?

Odpowiednio wyposażony kamerzysta powinien posiadać dwie dobrej jakości kamery cyfrowe, wraz z odpowiednim oświetleniem i komputerem do montażu filmów.

Doświadczenie kamerzysty jest kwestią, jaką zawsze wskazane jest zweryfikować. Przeglądając portfolio kandydata, można bez problemu stwierdzić, czy filmów weselnych jest jedynie kilka, czy kilkadziesiąt. Jedno jest pewne – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie także wiedzieć jakiego filmu oczekujecie. Omówienie wspólnej wizji filmu i prezentacja swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na których Wam w największym stopniu będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam wykreować niesamowitą pamiątkę, z jakiej będziecie mieć radość na wiele lat.

Ile kosztuje usługa kamerzysty na ślubie i weselu? 

Kamerzysta oprócz nakręcenia filmu w czasie uroczystości, musi go jeszcze poprawnie zmontować. Montaż takiego filmu może potrwać nawet do paru tygodni pracy, który będzie wliczony w cenę. Należy dodatkowo pamiętać, że cena będzie obejmować również jakość oraz ilość sprzętu użytego do nagrywania. Ceny najczęściej mieszczą się widełkach pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą konkretne oferty, dowiedzcie się dokładnie, co otrzymacie w ramach określonej ceny.

Wybór kamerzysty ślubnego — praktyczne wskazówki

Należy pamiętać o tym, że usługi kamerzysty to takie same usługi jak każde inne i powinny one być ustalone na umowie. Umowę warto podpisać z dużym wyprzedzeniem, najlepiej niezwłocznie po wybraniu konkretnego specjalisty, a nie tuż przed samym weselem. Warto wcześniej przedstawić operatorowi swoje upodobania, na przykład pokazać przykładowe filmy znajomych, które zrobiły na nas wrażenie.

Nie bójcie się zadawać kamerzyście pytań o sprzęt. Nie chodzi tutaj o wymienianie nazw marek, gdyż te nie będą i tak znane osobom niezwiązanym z branżą. To, co powinno Was interesować to zapasowe obiektywy, a także możliwe zastępstwo innej osoby w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Autor artykułu
Genowefa Jabłońska
Oceń artykuł
Tagi artykułu
kamerzysta na ślub kamerzysta na wesele
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii